Jak to nyní dělají v Británii, když zjistili, že jim umírají lidí…


Jak to nyní dělají v Británii, když zjistili, že jim umírají lidí, víc než si premiér Johanson byl schopen připustit!

 

Mám několik let založenou firmu v Londýně ( kavárnu Ltd. ), kterou sice nepoužívám ale je stále aktivní, takže dnes mi do emailu přišel  „záchranej balíček“ od HMRC ( anglickej finančák),

 

kde je jasně a hlavně srozumitelně napsáno, co maj živnostníci i firmy dělat, krok za krokem, na co maj nárok a jaký mají možnosti a jak podržet svoje zaměstnance.

 

Pro nasrání  těch pár základních bodů napíšu, jinak je všechno online na stránkách HMRC nebo www.gov.uk pod záložkou coronavirus.

 

  • jednorázovej příspěvek pro obchody, restaurace a služby který jsou zavřený v částce 10 000 až 50 000 GBP (300 tis až 1.5 mil. CZK ) – podle velikosti

 

  • pro malý živnostníky ( self-employed ) automatický příspěvěk 80% průměrného měsíčního zisku vypočítaný za poslední 2-3 roky až do výše 2500 GBP měsíčně ( 70 000,- CZK )

 

  • automatický odklad platby VAT ( DPH )

 

  • odklad platby daně z příjmu za 2019 až na leden 2021

 

  • od 1.3. 80% příspěvěk na kompletní mzdové náklady pro zavřené restaurace / obchody / fabriky / služby

 

  • úvěr ve výši čtvrtletního obratu se splatností až 6 let, první rok možnost odkladu splátek a bez úroků, žádost online a peníze hned na účtu

 

Všechny žádosti jsou online, všechno má jasný pravidla, podmínky a hlavně všechno je PŘEHLEDNÝ a SROZUMITELNÝ, takže každej ví co má v týhle situaci dělat. To jen my každej den čumíme na zprávy na loutkový představení a čekáme, co ten slovenskej kašpar zase vymyslel.

 

U nás platíme nejvyšší odvody za zaměstnance v celý Evropě, platíme miliardu zbytečnejch daní a poplatků, a teď všichni jak trubky čekáme, jestli něco dostaneme zpátky.

 

Místo šití roušek, vymýšlení transparentních účtů na podporu nemocnic atd., bysme se všichni měli na chvilku zamyslet a zeptat se, kde ty peníze jsou?

 

Proč teď kupujeme zdravotnický materiál za ceny 20x vyšší než před měsícem?

 

Proč ho dovážíme z Číny, když tady máme fabriky které ho umí vyrobit taky?

 

Proč ani po 2 týdnech od vyhlášení nouzového stavu není jasnej plán na záchranu naší ekonomiky a podporu firem?

 

Proč se lidi skládají na plicní ventilátory a neplatí to vláda?

Proč zubaři a doktoři ani dnes nemají základní ochranný pomůcky v důstojný kvalitě?

 

*) Redakce zná jméno autoira příspěvku.