Co vede prezidenta Zemana jít proti českým důchodcům?


 

Tisková zpráva –

 

Svaz pacientů ČR je překvapen doporučením prezidenta Zemana, aby důchodci zachraňovali nemocnice!

 

To nebylo ani za premiéra Topolánka a Nečase… 

 

Co vede prezidenta Zemana jít proti českým důchodcům?

 

Svaz pacientů ČR rozhodně odmítá Ústavě ČR odporující stanovisko prezidenta Zemana, že by se měly opět zavést poplatky pacientů za pobyt v nemocnici, jak dnes doporučil českým důchodcům. Sociální systém musí být řešen tak, aby počítal i s těmi nejslabšími a financován byl solidárně, tak jak to předpokládá Ústava České republiky.

Žádné poplatky za zdravotní péči tuto podmínku nesplňují. Prezidentovo stanovisko je blízké asociálním názorům, které veřejně zastává zdravotnický poradce ministra financí Adam Vojtěch, ale nemělo zaznít z úst  hlavy státu. Nelze také odkazovat na politiku ČSSD, ministr zdravotnictví za ČSSD jedná v souladu s Ústavou ČR a s žádnými poplatky nepočítá.

Rovněž není pravda, že poplatky a s tím souvisící újma pro sociálně slabé jsou nutné kvůli zvýšení platů sester.  Na to je potřeba dokonce více peněz, ale ty váznou na váhání se zdaněním zisků odcházejících do zahraničí a na jen pomalém zvyšování nedostatečných mezd a platů. To je oblast, kterou doporučujeme pozornosti pana prezidenta.

 

Svaz pacientů ČR je připraven vyslat na hrad svou delegaci a podat vysvětlení, které se opírá o Ústavu ČR a Listinu základních práv a svobod.

 

Praha 15.2.2017

 

Grémium Svazu pacientů ČR

 


Další info:

 

 

 

 

 

 

 

Updated: 15.2.2017 — 21:17
Svaz pacientů České republiky © 1998 - 2018 Frontier Theme